Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /index.php on line 34
Prasy - Prasy rolujące - Prasy stałokomorowe RB zwijające okrągłe bele - Kisiel - ciągniki, maszyny rolnicze, kombajny, sklep rolniczy.

Prasy stałokomorowe RB zwijające okrągłe bele

Dla Case IH ważne jest, aby rolnicy mogli utrzymać wysoki poziom wydajności, szczególnie w trakcie sezonu. Dlatego wprowadziliśmy do oferty nową prasę zwijającą ze stałą komorą, która jest w stanie zbierać roślinę z niezwykle dużą szybkością i wydajnością.

Prosta konstrukcja, niezawodna praca. Sprawdzona w praktyce konstrukcja prasy RB 344 opiera się na  prostocie oraz wydajności i obejmuje wiele funkcji pomagających w pracy rolnikom i firmom usługowym.
nic się nie marnuje. Szeroki podbieracz z gęsto rozstawionymi palcami i długimi osłonami palców zapewnia płynne dostarczanie rośliny do podajnika i komory beli z całej szerokości pokosu.

Precyzyjne formowanie beli dokładnie według Twoich parametrów. Zgniot beli można regulować i monitorować z komfortowego środowiska operatora w ciągniku. System owijania jest bezkonkurencyjny, więc nie ma żadnego problemu z utworzeniem perfekcyjnej beli bez względu na typ rośliny lub warunki pracy.

Bez względu na to, czy chodzi o bele na paszę, czy ściółkę, czy też o prasę na usługi, nowe prasy zwijające RB 344 są w stanie rozdrobnić, zwinąć, związać, owinąć roślinę i przygotować ją do przechowywania szybciej niż maszyny innych producentów.

Modele Szerokość [cm] Średnica [cm] Min. moc WOM [kw / KM] Width, effective [m] 
RB 344 z sieczkarnią wirnikową 120 125 40.4 / 55 2.0
RB 344& silage-pack sieczkarnią wirnikową 120 125 51.4 / 70 2.0

ZWARTA, LEKKA I ZWROTNA
 

Prosta konstrukcja, niezawodna praca

Sprawdzona w polu konstrukcja prasy RB 344 jest prosta i wydajna, a jednocześnie obejmuje liczne funkcje, które pomagają rolnikom i wykonawcom w pomyślnym zakończeniu żniw.

Zerowe straty

Szeroki podbieracz z wąsko rozstawionymi palcami i długimi osłonami palców zapewnia zbieranie całego pokosu i płynne dostarczanie go do podajnika i komory beli.

Dokładne formowanie beli zgodnie z Twoimi wymaganiami

Stopień zgniotu beli można regulować i monitorować bez wysiadania z wygodnej kabiny ciągnika, a bezkonkurencyjny system owijania umożliwia bezproblemowe formowanie idealnych bel, niezależnie od rodzaju upraw lub warunków pracy.

Doskonała jakość każdej beli

Dzięki doskonałemu systemowi kontroli stopnia zgniotu beli prasy z serii RB umożliwiają formowanie bel o znakomitych właściwościach odżywczych, idealnym kształcie i wyglądzie oraz środku o niższym stopniu zgniotu, który poprawia jakość paszy i ułatwia rozwijanie beli.

 

Model RB 344 (średnica beli 1,25 m) oferuje elektroniczne sterowanie owijaniem, a wybór układów owijania dopasowano do szerokiej gamy prac przy zbiorach.

RB 344 z podajnikiem rotorowym

– podbieracz o szerokości 2,0 m dla większych gospodarstw i wykonawców prowadzących zbiory, głównie kiszonki oraz dla operatorów wymagających owijania bel sznurkiem lub siatką.

RB 344 SILAGE-PACK

– model z sieczkarnią rotorową z owijaniem siatką i podbieraczem o szerokości 2,0 m przeznaczony dla większych gospodarstw i rolniczych firm usługowych wymagających owijania bel folią przy niskim nakładzie pracy.

Zastosowanie do wielu rodzajów upraw

Niezależnie od tego, czy chcesz otrzymać bele paszowe, na ściółkę, czy dla odbiorców zewnętrznych, nowa prasa RB 344 do formowania bel okrągłych z łatwością rozdrobni, zwinie, zwiąże, owinie i przygotuje pokos do przechowywania szybciej niż maszyny konkurencji.


 Zerowe straty

Prasy do formowania bel okrągłych RB wyposażono w wysokowydajne podbieracze o szerokości 2,0 m ze stalowymi palcami o niewielkim rozstawie, dzięki którym maszyna zawsze zbiera cały pokos. Palce są mocowane sprężynowo, a zatem cofają się, co zapobiega uszkodzeniom układu napędowego.

Precyzja działania

Podbieracz jest wyposażony w podnośnik hydrauliczny współpracujący ze sprężynowym systemem kopiowania i kołami podporowymi, które wspólnie zapewniają zbieranie roślin z pola bez jakichkolwiek pozostałości. Łatwo regulowany układ sprężynowy wyklucza zagłębianie się palców w podłoże. Standardowa osłona przeciwwiatrowa może zostać dodatkowo wyposażona w zestaw z rolką. Szczególnie przydaje się on przy zbiorze znacznych ilości pokosu, ponieważ rolka przygotowuje bardziej wyrównaną warstwę roślin, zwiększając tym samym ogólną wydajność prasy.

Płynne i ciągłe podawanie

Prasy z serii RB są wyposażone w podajniki rotorowe zapewniające spełnienie wymagań wydajnościowych oraz płynne i ciągłe dostarczanie plonu do komory beli. Oba modele wyposażono w ręczny system zmieniający kierunek obrotów napędu podajnika, który pozwala błyskawicznie usunąć wszelkie blokady. Dodatkowo dostępny jest hydrauliczny zestaw do zmiany kierunku obrotów napędu podajnika, który umożliwia skuteczne usuwanie wszelkich blokad bez wysiadania z ciągnika.

Doskonała widoczność pokosu

Operatorzy mają doskonały widok na podbieracz na całej szerokości pokosu. Dzięki temu maszyna zbiera rośliny z wysoką dokładnością i utrzymuje prawidłowy kształt bel.

Mniejsze ryzyko uszkodzenia gleby

Prasy RB wyposażono w duże opony balonowe, które ograniczają ubijanie gleby do minimum, zwłaszcza podczas skrętów na uwrociach.

Mocna sieczkarnia rotorowa

Zaprojektowaną jako integralna część systemu formowania bel sieczkarnię rotorową o szerokości 1,4 m wyposażono w system szybkiego wyboru umożliwiający łatwe przełączanie między 3, 7 lub 15 nożami. Elektrycznie sterowane noże tworzą bele o dużym stopniu zgniotu i optymalnych wartościach odżywczych, umożliwiające łatwe rozprowadzanie. Gdy to konieczne, noże można zastąpić specjalnymi zaślepkami. Sieczkarnia rotorowa może zapewnić nawet 20% większy stopień zgniotu beli.

Doskonały kształt i wygląd beli

Aby uzyskać lepszy wygląd i jednorodność beli, operator może ustawić noże tak, aby cofały się w odpowiednim momencie, co pozwoli pozostawić nierozdrobnioną warstwę zewnętrzną przed owinięciem.


 Prosta konstrukcja, skuteczne działanie

Prasy z serii RB wykorzystują prosty i energooszczędny napęd rolkowo-łańcuchowy, który umożliwia formowanie idealnych bel bez względu na rodzaj uprawy lub warunki robocze.

Silny, ale delikatny obrót

Rolka podłogowa ze wzmocnionej stali znajduje się bezpośrednio za podbieraczem i podajnikiem. Służy ona do podpierania beli podczas formowania. Wzdłuż całej szerokości rolki biegną spawane listwy stalowe, które ułatwiają obracanie beli. Pomaga to formować bele odporne na czynniki atmosferyczne i o doskonałym kształcie.

Mocne i wytrzymałe

Komora beli mieści zamknięty przenośnik rolkowo-łańcuchowy i system podnośnika z 34 listwami stalowymi o podwyższonej wytrzymałości, które mocno podtrzymują belę podczas formowania. W miarę wzrostu wielkości i stopnia zgniotu beli, listwy obrotowe zagłębiają się w jej zewnętrznej warstwie, dzięki czemu bela obraca się bez poślizgu ani blokowania. Tak doskonałe obracanie i zwijanie od pierwszego etapu formowania ułatwia następnie jej rozwijanie od samego środka.

Doskonale uformowane i ułożone

Proces formowania beli trzywarstwowej zapewnia doskonałą jakość i wygląd beli z wodoszczelną warstwą zewnętrzną.

Zawsze wzorowa czystość i dobry stan techniczny

Stalową rolkę zgarniającą zaprojektowano tak, aby wykluczyć gromadzenie się pokosu w komorze. Jest to szczególnie ważne w przypadku formowania bel na kiszonkę lub zbierania rozdrobnionych roślin pozostawiających wilgotne i lepkie części.

Odpowiednie ustawienie od samego początku

Aby uprościć procedury konserwacyjne, fabrycznie ustawione napinacze łańcucha umożliwiają pracę maszyny z optymalną wydajnością.

Elektroniczna kontrola stopnia zgniotu

Aby zawsze uzyskać belę idealną, dwie mocne sprężyny kontrolują stopień zgniotu. Po ułożeniu rdzenia beli, gdy zaczyna ona się powiększać, dwa czujniki elektroniczne umieszczone między klapą tylną a ramą prasy monitorują stopień zgniotu w komorze beli. Wymagany stopień zgniotu ustawia się na monitorze wydajności prasy. Po osiągnięciu tej zadanej wartości maszyna włącza specjalny sygnał ostrzegawczy i automatycznie uruchamia proces owijania beli. Ten prosty i wydajny system sterowania pozwala operatorowi precyzyjnie regulować stopień zgniotu beli w zależności od warunków pracy.


 Owinięte tak, aby zachować doskonały kształt.

Prasy z serii RB zapewniają formowanie i owijanie bel aż do krawędzi, dzięki czemu bele doskonale się przechowują i zachowują wszystkie wartości odżywcze.

Bele owinięte od krawędzi do krawędzi

Aplikator siatki jest szerszy niż komora beli. Dzięki temu można stosować siatkę o zwiększonej szerokości i wytwarzać doskonale wyglądające bele. Ten szybki i prosty system zapewnia równomierne owijanie i kształt bel, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z mokrym, zwiędłym czy suchym pokosem.

Automatyczne cięcie i przygotowanie do wyrzutu

Niezależnie od tego, czy korzystasz z siatki, czy wyposażenia opcjonalnego do owijania bel sznurkiem, cięcie odbywa się szybko, a prasa automatycznie przygotowuje gotową belę do natychmiastowego wyrzutu.

Wydajny wyrzut beli

Sprężynowa rampa umożliwia płynne wypchnięcie beli przez klapę tylną i zapobiega uszkodzeniom zewnętrznej warstwy beli, która bezpiecznie upada na ziemię.

SILAGE-PACK – Dwie czynności w jednej

Dzięki połączeniu procesu formowania i owijania beli czas zwijania jest krótszy, a jakość kiszonki lepsza. Ponadto nie tracimy czasu, ponieważ owijanie i rozładunek odbywają się już podczas formowania następnej beli. Na koniec nie ma mowy o zbyt długim narażeniu beli na działania czynników atmosferycznych czy utracie jakości ze względu na zmianę warunków pogodowych.

Sterowanie elektro-hydrauliczne

Automatyczny układ sterowania obraca i owija belę zdumiewająco wydajnie - obie połączone operacje trwają zaledwie kilka sekund dłużej niż w przypadku standardowej prasy do formowania bel okrągłych.

Przeznaczone do pracy w każdych warunkach

Doskonała konstrukcja z osią podwójną zapewnia niskie położenie środka ciężkości i wyjątkową stabilność podczas pracy.

Ciasne i oszczędne owijanie

Szybkie i oszczędne owijanie jest możliwe dzięki zastosowaniu podwójnych ramion satelitów o dużej prędkości obrotowej z możliwością regulacji prędkości i 60% wstępnego napięcia folii. Aby uniknąć uszkodzenia folii, na początku procesu owijania ramiona obracają się z połowiczną prędkością roboczą. Stalowy łańcuch przenośnika obraca belę na blacie do owijania, a cztery strategicznie rozmieszczone rolki centrujące zabezpieczają folię i utrzymują belę w optymalnym położeniu nawet podczas pracy na stromych pochyłościach o nachyleniu 15°.

Opcjonalna zsuwnia bel obróconych o 1/4 obrotu

Dostępna jest dla klientów, którzy chcą obsługiwać i przechowywać bele ustawione na wierzchołkach. System ten cieszy się dużą popularnością w niektórych krajach, a ponadto ma tę przewagę, że bele ustawione na końcach nie staczają się ze zboczy.

Szybkość, bezpieczeństwo i pewność

Widły przenoszące układają belę w odpowiedniej pozycji, gdy przesuwa się na blat do owijania, a dwie prowadnice blokują przesuwanie się beli na boki. Dwie rolki w tylnej części blatu do owijania odchylają się, tworząc rampę wyładowczą.


 Wydajność w zasięgu ręki

Wyjątkowy monitor osiągów prasy daje operatorowi pełną kontrolę od początku formowania beli. Owijanie sznurkiem lub siatką uruchamia się jednym naciśnięciem przycisku. Układ sterowania z panelem dotykowym umożliwia wybór między trybem ręcznym lub automatycznym i obsługę wszystkich podstawowych funkcji prasy bez wysiadania z wygodnej kabiny ciągnika. Mając wszystkie podstawowe ustawienia i dane robocze w zasięgu ręki, operator może regulować niezbędne parametry bez przerywania pracy.

Najwyższej jakości bele od samego początku

W miarę jak komora beli napełnia się, czujniki rejestrują wielkość i stan beli. Dzięki temu operator może zbierać pokos o dowolnej wielkości i kształcie, zachowując jednocześnie optymalny kształt i stopień zgniotu beli.

Praca automatyczna

Niezwłocznie po uzyskaniu odpowiedniej wielkości beli zostaje ona automatycznie owinięta i przygotowana do wyrzutu. Odbywa się to prosto, szybko i bardzo wydajnie.

Maksymalna elastyczność

Za pomocą elektronicznego systemu w prasach z serii RB operator może wybrać owijanie sznurkiem lub siatką i wymienić rolki w ciągu kilku minut.

Automatyczna kontrola owijania sznurkiem

Monitor wydajności prasy ma fabrycznie zaprogramowane trzy ustawienia do wyboru w zależności od rodzaju uprawy i warunków pracy. Czwarte ustawienie programowalne można dostosować do indywidualnych wymagań.

Precyzyjna kontrola owijania

Naciśnięcie przycisku owijania („wrap”) powoduje owinięcie beli dokładnie odmierzoną ilością siatki w zakresie od 1,5 do 6 obrotów. Umożliwia to formowanie doskonale ukształtowanych bel owiniętych od krawędzi do krawędzi.

System autodiagnostyki

Służy do niezwłocznego informowania operatora o wszelkich nieprawidłowościach w systemie podczas formowania bel.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Krzysztof Surowiec Kierownik regionalny tel. 512 056 556 krzysztof.surowiec@kisiel.info
Paweł Białogoński Przedstawiciel Handlowy tel. 721 948 880 pawel.bialogonski@caseih.com.pl

Zostaw nam swój numer. Oddzwonimy!

powrót

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm

 • Case IH
 • Akpil
 • Dieci
 • Horsch
 • Joskin
 • Lemken
 • Pichon
 • Pronar
 • Steyr
 • Unia Grudziądz
 • Wielton
 • Zasław
 • Exprom Krośniewice
 • Krukowiak
 • Ursus