Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /index.php on line 34
Ciągniki - Ciągniki 110 - 224 KM - Ciągnik Puma - Kisiel - ciągniki, maszyny rolnicze, kombajny, sklep rolniczy.

Ciągnik Puma

Nowa seria ciągników Puma™ to synonim wydajności. Siedem modeli o mocy od 131 do 215 Km zapewnia odpowiednią moc do orki, prac kultywacyjnych, siewu i transportu. Niezależnie od tego, czy wykonujesz prace wiosenne, jesienne czy też prace transportowe z przyczepą zdumiewający współczynnik mocy do masy ciągników Puma precyzyjnie zapewni wymaganą moc, pozwalając tym samym na dużą wydajność i oszczędność paliwa.

Dostępne modele

 Modele MOC ZNAMIONOWA
SILNIKA [KW/KM]
MAKSYMALNY WYDATEK POMPY
[OBR/MIN]
PRZYROST MOMENTU
OBROTOWEGO [%]
MAKSYMALNY UDŹWIG
[kg]
Puma 130 131 / 96 171 / 126 113 / -   8.257 
Puma 145 146 / 107 188 / 138 113 / -   8.257 


Ciągnik Puma 
Przejrzyste i łatwe do odczytu. Dzięki wskaźnikom na słupku „A” kabiny oraz na monitorze osiągów najważniejsze funkcje i parametry robocze ciągnika zostały centralnie zlokalizowane w pojeździe. Ergonomicznie rozmieszczone przyrządy sterujące. Podłokietnik Multicontroller™ sprawia, że wszystkie kluczowe unkcje ciągnika znajdują się w zasięgu ręki operatora. Podgląd aktualnego statusu maszyny dzięki zintegrowanemu z podłokietnikiem monitorowi AFS Pro 300 lub oddzielnemu monitorowi AFS Pro 600 umożliwia kontrolę głównych funkcji ciągnika. Sterowanie sekwencją na uwrociu HMC™ - tryb pozwalający zaprogramować i kontrolować do 30 operacji na uwrociu.

Wyświetlacz na słupku “a”

Wyświetlacze są jasne, przejrzyste oraz czytelne.
Zintegrowany monitor osiągów dostarcza dodatkowych informacji o funkcjach ciągnika, takich jak poślizg kół w procentach, uprawiona powierzchnia oraz przypomina o czynnościach konserwacyjnych. Operator ostrzegany jest również o zagrożeniach, a system automatycznego wyłączania silnika chroni Twoją maszynę, kiedy zachodzi taka konieczność. Mechaniczne zawory hydrauliki zewnętrznej są także dostępne w połączeniu z podłokietnikiem Multicontroller, co pozwala operatorowi korzystać z intuicyjnej ergonomii i jednocześnie z prostoty mechanicznych zaworów hydrauliki zewnętrznej.

Ciągnik PumaMulticontroller z intuicyjnym panelem sterującym ICP oraz monitorem z ekranem dotykowym AFS Pro 300™ - wszystkie funkcje ciągnika zintegrowane są na podłokietniku. Wszystkie funkcje, jakich potrzebujesz znajdują się w jednym miejscu: zmiana biegów, zmiana kierunku jazdy, regulacja prędkości obrotowej silnika, sekwencja na uwrociu, sterowanie elektronicznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej oraz przednim i tylnym podnośnikiem. Dobrze widoczne wyświetlacze na słupku „A” kabiny oznaczają, że Puma to gwarancja przyjaznego dla operatora środowiska pracy, w którym nawet nowicjusz wydajnie pracuje od pierwszego dnia.

Ciągnik Puma
Zrelaksuj się, zmniejsz obroty silnika i korzystaj ze zwiększonej oszczędności paliwa bez ryzyka spadku produktywności. Najniższe w klasie jednostkowe zużycie paliwa dzięki technologii EfficientPower EP. System Zarządzania Mocą Silnika dostarcza dodatkowo do 38 KM mocy. Oznacza to 23% dodatkowej wydajności.
Układ hydrauliczny zapewnia wyjątkową moc i możliwość precyzyjnego sterowania dzięki natężeniu przepływu do 170 litrów na minutę oraz udźwigowi do 10.460 kg.

Największa w klasie oszczędność paliwa, najlepszy w klasie system zarządzania mocą i najlepszy w klasie układ hydrauliczny oznaczają, że ciągniki Puma zapewniają najwyższą wydajność. Puma wyznacza poziom wydajności o 11,5% wyższy od ciągników innych producentów.

Silnik
Ciągniki serii Puma wyposażone są w wysokowydajne silniki diesel Common Rail z elektronicznym zapłonem o mocy od 131 KM (96 kW) do 215 KM (158 kW). We wszystkich silnikach zastosowano technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), aby spełnić wymagania normy emisji spalin Tier 4a, która zaczyna obowiązywać dla nowych ciągników w 2011 roku.

Wzrost mocy o dodatkowe 21 KM oznacza 10% większą wydajność dostępną po prostu poprzez zmniejszenie obrotów silnika do 1800/1900 obr/min.

System Zarządzania Mocą Silnika dostarcza dodatkowo do 38 KM. Oznacza to 23% więcej mocy dostępnej podczas jazdy ciągnikiem z prędkością powyżej 15 km/h oraz podczas pracy z wykorzystaniem wałka WOM.

Tryb stałych obrotów silnika pozwala na zaprogramowanie 2 różnych wartości dla prędkości obrotowej silnika do określonych zadań – na przykad podczas pracy z wykorzystaniem wałka WOM.

Zakres stałej mocy oznacza taką samą wydajność zarówno przy 1500 obr/min, jak i przy znamionowej prędkości obrotowej. Daje to możliwość zrelaksowania się, zmniejszenia obrotów silnika i korzystania ze zwiększonej oszczędności paliwa bez ryzyka spadku produktywności.

Maksymalny moment obrotowy 1120 Nm oznacza, że można się odprężyć i pozwolić ciągnikowi Puma wykonać zadanie.

Istnieje możliwość jazdy z maksymalną prędkością transportową przy niskich obrotach silnika zapewniających oszczędność paliwa.

Okresy pomiędzy przeglądami wynoszą do 600 godzin i są najdłuższe w branży, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

OSZCZĘDNOŚĆ. OSZCZĘDZAJ CZAS, PALIWO I ŚRODKI CHEMICZNE
Ciągnik Puma 
Przekładnia Full Powershift. Jedyna przekładnia na rynku, która umożliwia pynne przyspieszenie od zera do 40 lub 50 km/h bez utraty przesylu mocy. Biegi pełzające oferują 10 dodatkowych biegów o prędkości od 225 m/h do 1,6 km/h przy 2.200 obr/min. Automatyczne przełączanie pomiędzy trybem polowym i trybem drogowym umożliwia operatowi skoncentrowanie się w pełni na wykonywanym zadaniu. System miękkiego startu WOM stopniowo zwiększa moment obrotowy, aby zapewnić płynne załączanie oraz ochronę wałków napędowych narzędzia. Zaawansowane systemy rolnictwa precyzyjnego AFS dostępne w ciągnikach Puma to niezbędny element efektywności. ISOBUS to narzędzie komunikacji pozwalające na sterowanie narzędziami kompatybilnymi ze standardem ISOBUS poprzez zintegrowany kolorowy monitor dotykowy ciągnika AFS Pro. 


POZYTYWNA PROGNOZA OSZCZĘDNOŚCI
Ciągnik Puma 
Puma oferuje poziom automatyzacji, jakiego dokładnie potrzebujesz, aby przyspieszyć obsługę ciągnika. Istnieje wybór przekładni odpowiednich do zakresu prac, w jakich się specjalizujesz. Bez względu na Twoje potrzeby, technologia przekładni i zoptymalizowany interfejs operatora są tak skonstruowane, aby uzyskać większą wydajność i zapewnić łatwość obsługi. Gdyby tylko pogoda była tak przewidywalna, jak ciągniki Puma.

Oszczędność paliwa
Automatyczny tryb polowy AutoField oraz drogowy AutoRoad optymalizują pracę przekładni i umożliwiają automatyczną zmianę przełożeń w zależności od obciążenia, aby zwiększyć wydajność i oszczędność paliwa. Zmiana przełożeń jest płynna, ponieważ jest uzależniona od obciążenia. Przy małym obciążeniu zmiana następuje powoli, a przy dużym obciążeniu szybko.

Płynna zmiana przełożeń zapewnia optymalną wydajność. Ciągnik Puma wyposażony jest w przekładnię i WOM skonstruowane z myślą o łatwym radzeniu sobie ze zdumiewającą mocą silnika, która jest w pełni pod kontrolą operatora. 

Precyzyjny układ hydrauliczny
Ciągnik Puma 
Najlepszy w klasie układ hydrauliczny z podnośnikiem o udźwigu do 10.460 kg. Układ hydrauliczny ciągników Puma jest zasilany przez pompę tłoczkową o zmiennym wydatku i o natężeniu przepływu do 170 litrów na minutę. Zapewnia to odpowiednią reakcję systemów pokładowych oraz narzędzi zewnętrznych. W specyfikacji można wybrać do 9 zaworów hydrauliki zewnętrznej. W modelach Puma 130, 145 i 160 dostępne są fabrycznie instalowane ładowacze czołowe Case IH LRZ. Maksymalny udźwig wynosi 2800 kg, a maksymalna wysokość w punkcie przegubu to 4260 mm.

Montowane na błotniku przełączniki do obsługi podnośnika, jednego zaworu hydrauliki zewnętrznej i wałka WOM umożliwiają bezpieczne i łatwe podłączanie narzędzi.

Przewaga wydajności Pumy
Wykres ten uwzględnia maksymalną moc podczas pracy z narzędziem ciągniętym, maksymalną moc systemu zarządzania mocą silnika przy zastosowaniu WOM i podczas transportu oraz standardowe natężenie przepływu układu hydraulicznego i udźwig przy wszystkich zastosowaniach. 

NAJWYŻSZY KOMFORT
Ciągnik Puma 
Mniejszy hałas, mniejsze zmęczenie, 360° widoczności. Ciągniki Puma moga być wyposażone w amortyzowaną oś przednią, system amortyzacji kabiny oraz amortyzowany fotel operatora, aby zapewnić wyjątkową płynność jazdy. Przyrządy sterujące ergonomicznie zintegrowane na podłokietniku fotela operatora, doskonała widoczność wokół ciągnika i zdumiewające wyciszenie środowiska pracy operatora oznaczają, że użytkownik ma wszystko, czego potrzebuje do lekkiej i przyjemnej pracy „za kółkiem”.

Amortyzacja osi przedniej robi różnicę
Amortyzacja osi przedniej poprawia komfort jazdy i jednocześnie zapewnia lepszą kontrolę. Podczas jazdy z dużą prędkością z podłączonym narzędziem lub podczas manewrowania z ładowaczem występuje mniejsze kołysanie ciągnika. W układzie występuje skok w zakresie 105 mm, a amortyzowanie drgań kontrolowane jest poprzez zaawansowany akumulator oraz zawór regeneracyjny, zapewniające płynną jazdę. Układ posiada także system automatycznego samopoziomowania działający w zależności od obciążenia. Modele ciągników Puma 170, 185, 200 i 215 wyposażone są w „aktywny” układ amortyzacji, który wytwarza neutralne środowisko pracy dzięki elektronicznym czujnikom monitorującym przyspieszenie, zmiany biegów, hamowanie, ukształtowanie terenu, kierunek jazdy i obciążenie podnośnika. W rezultacie operator może cieszyć się idealnie płynną jazdą bez kołysania.

Praca w dzień i w nocy
Dostępnych jest ponad 10 reflektorów, które zamieniają noc w dzień. Dostępny jest również pakiet oświetlenia ksenonowego (HID) zapewniający jeszcze lepszą widoczność podczas pracy w nocy.

Doskonała widoczność
Kabina ciągników Puma Surround Vision oferuje nieograniczone pole widzenia i posiada 5,87 m2 przeszklonej powierzchni. Opcjonalne wyposażenie kabiny w okno dachowe zapewnia nieograniczoną widoczność w każdym kierunku. 

KOMFORT. NAJLEPIEJ WYCISZONA KABINA W KLASIE
Ciągnik Puma 
Doskonała widoczność. Przestrzenna kabina Surround Vision posiada gięte szyby, charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i nieograniczoną widocznością. Zrelaksowany, ale czujny. Opcja automatycznego układu klimatyzacji pozwala na ustawienie idealnej temperatury, która zapewnia ciągłe uczucie komfortu. Dla zapewnienia najwyższego komfortu jazdy dostępna jest również amortyzowana kabina. Układ aktywnej amortyzacji osi przedniej nieprzerwanie monitoruje zmiany ukształtowania terenu i reaguje w zależności od ustawień podnośnika, statusu hamulców i przyspieszenia, aby wytworzyć neutralne środowisko pracy.

 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Krzysztof Surowiec Kierownik regionalny tel. 512 056 556 krzysztof.surowiec@kisiel.info
Paweł Białogoński Przedstawiciel Handlowy tel. 721 948 880 pawel.bialogonski@caseih.com.pl

Zostaw nam swój numer. Oddzwonimy!

powrót

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm

 • Case IH
 • Akpil
 • Dieci
 • Horsch
 • Joskin
 • Lemken
 • Pichon
 • Pronar
 • Steyr
 • Unia Grudziądz
 • Wielton
 • Zasław
 • Exprom Krośniewice
 • Krukowiak
 • Ursus