Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:3) in /libs/Session.class.php on line 155

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:3) in /index.php on line 34
Kombajny / Hedery - Kombajn New Axial-Flow® 7230 - 8230 - 9230 - Kisiel - ciągniki, maszyny rolnicze, kombajny, sklep rolniczy.

Kombajn New Axial-Flow® 7230 - 8230 - 9230

Nie istnieje kombajn prostszy w obsłudze i bardziej komfortowy
niż najnowsza seria Axial-Flow® 230. Nowe modele kombajnów Axial-Flow® zostały skonstruowane dla dużych gospodarstw i największych usługodawców oraz dla najbardziej wymagających użytkowników i operatorów, aby zapewnić najwyższe plony przy jak najniższych kosztach eksploatacji. Ich podstawę stanowi sprawdzona technologia pojedynczego rotora Axial-Flow® oraz korzyści z niej płynące: dokładny omłot prowadzący do zmniejszenia strat ziarna, ale z zachowaniem delikatnego procesu wymłacania.

 

Modele
  
KABINA
 
Moc maks. SILNIK
[kW/KM]
SILNIK Typ / Pojemność
[cm3]
Pojemność zbiornika ziarna
[l]
  Standard Optional      

Axial-Flow® 7230

Typ Comfort

Typ Luxury

 330 / 449
z turbosprężarką i chłodnicą
międzystopniową - 8.700

11.100
 
Axial-Flow® 8230

Typ Comfort

Typ Luxury

 380 / 516
 z turbosprężarką i chłodnicą
międzystopniową - 12.900

12.330
 
Axial-Flow® 9230

Typ Comfort

Typ Luxury

 420 / 571
z turbosprężarką i chłodnicą
międzystopniową - 12.900

12.330

W celu uzyskania maksymalnej wydajności niezbędny jest najlepszy kombajn i operator, mogący pracować w idealnym środowisku, chroniącym go przed czynnikami, które pogarszają jego koncentrację i powodują zmęczenie. Współczesne kombajny muszą pracować długie godziny przez większość roku. Kabina kombajnu oferująca relaksujące środowisko pracy jest absolutnie konieczna.

Istnieje możliwość wyboru spośród dwóch kabin – w wersji komfortowej i w wersji luksusowej z elektrycznie regulowanymi lusterkami, zwiększoną pojemnością schowków, opcją półaktywnego fotela operatora i pojemnikiem chłodzącym.

Dlatego nasi inżynierowie stworzyli jedną z najlepiej wyciszonych, najbardziej przestronnych i najwygodniejszych kabin na rynku, skonstruowaną z myślą o długich i wydajnych dniach pracy. Nowe, gumowe mocowania kabiny jeszcze bardziej zmniejszają drgania. Konsola sterująca została zintegrowana z podłokietnikiem fotela i jest na wyciągnięcie ręki operatora.

 

Kombajn Axial-Flow® jest tak prosty i wygodny w obsłudze, jak to możliwe. Liczba funkcji, które mogą być sterowane za pomocą joysticka, została zwiększona, a nowy wyświetlacz montowany na prawej konsoli umożliwia znacznie łatwiejsze monitorowanie kluczowych funkcji kombajnu. Monitor dotykowy AFS Pro 700 odbiera sygnały wideo i jest przystosowany do systemów telematyki.

Konstruktorzy CASE IH przemyśleli każdy szczegół dotyczący interfejsu pomiędzy operatorem a maszyną, żeby zapewnić prostą i wygodną obsługę kombajnów Axial-Flow® serii 230, aby operator mógł w łatwy i szybki sposób uzyskać jak największą wydajność maszyny.

 

Serce każdego kombajnu CASE IH Axial-Flow® 230 stanowi najnowsza wersja legendarnego rotora Axial-Flow® ST o małej średnicy. Został on opracowany w celu poprawy wydajności omłotu wszystkich upraw i zwiększenia przepustowości w wilgotnych warunkach, niezależnie od rodzaju uprawy i stopnia wilgotności, bez pogarszania jakości ziarna i słomy. Dokładny, a zarazem łagodny omłot, który jest cechą charakterystyczną Axial-Flow® odgrywa ważną rolę w zapewnianiu potencjalnych korzyści uzyskiwanych za ziarno wysokiej jakości.

 

Łagodny, ale dokładny układ Axial-Flow® serii 230 oddziela więcej ziarna i pozostawia je w najlepszym możliwym stanie

Wysokość plonu i jakość przekładają się bezpośrednio na zyski
Łagodny przepływ rośliny z przenośnika pochyłego do stożka wprowadzającego rotora – NIE JEST WYMAGANY BĘBEN PRZYSPIESZAJĄCY PRZEPŁYW MASY
Rotor Axial-Flow® optymalizuje przepływ uprawy, zapewniając łagodny omłot i zwiększenie przepustowości w trudnych warunkach
Konstrukcja stożka wprowadzającego zapewnia przyspieszenie przepływu masy z prędkości 8 km/h na podajniku do prędkości omłotu 100 km/h w czasie krótszym niż trzy sekundy
Stożek wprowadzający przemieszcza ponad 30 m3/min powietrza, w wyniku czego uzyskuje się dobrą widoczność hedera, nawet w nocy w warunkach dużego zapylenia. To wyjątkowa funkcja rotora ST.

 

Wysoka wydajność kombajnu wymaga hedera o dużej wydajności. Hedery zbożowe CASE IH dostępne w szerokości od 6,1 do 10,7 m zostały skonstruowane specjalnie do warunków zbioru w Europie i pozwalają w pełni wykorzystać możliwości tych maszyn. Popularnym wyborem jest podstawowy model 2030 ze stałą listwą tnącą, dostępny w szerokości od 7,4 do 9,1 m, odpowiedni do zbioru konwencjonalnych upraw. Heder 2050 ze zmiennym położeniem listwy tnącej jest dostępny w szerokości roboczej do 9,1 m i pasuje do zbioru upraw o krótkiej i długiej słomie w typowych europejskich warunkach zbioru, zapewniając zwiększoną wydajność przy zbiorze gęstych upraw.
WYDAJNE HEDERY DO ZBIORU KUKURYDZY

Duża wydajność
Wyjątkowa niezawodność
Łatwiejsza konserwacja
Większa prędkość zbioru
Najwyższa jakość kukurydzy
Specjalnie zaprojektowane do kombajnów Axial-Flow®
Opcjonalny zespół rozdrabniacza


 

UKŁAD CZYSZCZĄCY

Kombajny Axial-Flow® 230 przeznaczone są do zbioru dużych ilości czystego, nieuszkodzonego ziarna w szybkim tempie. Gdy uprawa jest dojrzała i gotowa, wiemy, że priorytetem jest jej szybkie zebranie. Wydajny układ czyszczenia o dużej powierzchni, na który nie mają wpływu zmieniające się warunki zbioru, jest kluczem do uzyskania czystego ziarna i mniejszych strat. Pozwala to w pełni wykorzystać przepustowość kombajnu.

Samopoziomujący układ czyszczący wyrównuje położenie sit do 12%, aby poprawić wydajność na pochyłościach
W pełni regulowane sito wstępne pozwala na dostosowanie ustawień do zbioru każdej uprawy w każdych warunkach 

 

WIĘCEJ ZIARNA W ZBIORNIKU - WIĘCEJ PIENIĘDZY W BANKU

Jest tylko jeden sposób, aby opisać zbiornik ziarna w najnowszych kombajnach Axial-Flow® serii 230 – olbrzymi. Zbiornik z łatwością może pomieścić duże ilości zboża, jakie kombajn Axial-Flow® serii 230 jest w stanie szybko zebrać z pola.

7230 11 100 l
8230, 9230 12 330 l

Podczas zbioru rośliny z dużych pól lub podczas zbioru uprawy o dużym plonie będziesz zaskoczony, jak wiele swobody dajeCi zbiornik ziarna w kombajnie Axial-Flow® serii 230. Jest on wystarczająco duży, aby pomóc w planowaniu zbioru i zapobieganiubezproduktywnym przejazdom na koniec pola w celu stacjonarnego rozładunku. 

 

SZYBKI ROZŁADUNEK ZIARNA

Szybkość rozładunku 113 l/sek. w kombajnach serii 230 oznacza, że system rozładunku jest w stanie opróżnić zbiornik ziarna w ciągu dwóch minut. Opcjonalne układy rozładunku o prędkości 141 l/sek. lub 159 l/sek. (tylko w modelu 9230) skracają czas rozładunku ziarna podczas jazdy lub na uwrociach przy zbiorze upraw o dużym plonie, zwiększając wydajność zarówno kombajnu, jaki i transportu ziarna.

SZYBKI I EFEKTYWNY UKŁAD ROZŁADUNKU O DUŻEJ WYDAJNOŚCI

Większy pionowy i poziomy podajnik ślimakowy rozładunku.
Standardowy układ podwójnego napędu w modelu 9230 (opcjonalny w modelach 7230 i 8230) zapewnia możliwość wyłączenia poprzecznych przenośników ślimakowych zbiornika ziarna i całkowitego opróżnienia rury wyładowczej. Efektem tego jest zmniejszenie masy rury wyładowczej i mniejsze obciążenie komponentów przy rozpoczęciu rozładunku.
Opracowano nową konstrukcję cylindra otwierania rury wyładowczej, odpowiedniego do dłuższej rury wyładowczej.
Skierowany do góry przenośnik ślimakowy redukuje uszkodzenia ziaren i zmniejsza zapotrzebowanie mocy. 

 

DOKŁADNE ROZDROBNIENIE I ROZRZUT, IDEALNE POKOSY
Niezależnie od systemu zakładania upraw kombajn, który pozostawił równomiernie rozrzuconą i dokładnie rozdrobnioną słomę na dobrze ściętym ściernisku to dobry początek następnego procesu, bez względu na to, czy będzie to orka, uprawa minimalna, czy siew bezpośredni. To właśnie można uzyskać dzięki najnowszemu rozdrabniaczowi słomy CASE IH. Jeśli zdecydujesz się na formowanie bel ze słomy, również stwierdzisz, że na koniec niewiele pozostało na polu, ponieważ kombajny Axial-Flow® serii 230 zapewniają układanie równych, łatwych do prasowania pokosów. 

 

NIGDY NIE BRAKUJE MOCY
Kombajny CASE IH Axial-Flow® serii 230 nowej generacji wyposażone są w najnowsze silniki spełniające normę emisji spalin Euro III B (Tier 4A). Jednak mniejsza ilość spalin nie oznacza spadku mocy ani wzrostu zużycia paliwa. Tlenki azotu i cząstki stałe usuwane są z gazów spalinowych bez ich ponownego wykorzystywania. W porównaniu z poprzednimi modelami kombajnów układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i zastosowanie płynu AdBlue sprawia, że silniki te redukują koszty paliwa/AdBlue nawet o 10% w zależności od modelu i warunków pracy. 

 

 WIĘKSZA PROSTOTA, WIĘCEJ CZASU NA PRACĘ W POLU
Układy napędowe w kombajnie zasilane są z centralnej przekładni montowanej bezpośrednio na silniku, aby zapewnić maksymalną wydajność. Konstrukcja kombajnów Axial-Flow® serii 230 jest unikatowa pod tym względem, że cały główny przekaz mocy uzyskuje się bez stosowania pasów, co pozwala uniknąć problemów związanych z poślizgiem, zużyciem oraz koniecznością konserwacji i wymiany.

Napęd bezstopniowy hedera (opcja): Eliminuje pasy i łańcuchy w celu uzyskania wysokiej wydajności przekazu mocy do szerokich hederów. Automatyczne dostosowanie prędkości hedera do prędkości jazdy kombajnu pozwala na jego optymalną pracę. Kiedy kombajn przyspiesza lub zwalnia, prędkość hedera jest automatycznie dostosowywana do prędkości jazdy.

 

PŁYNNA JAZDA PO POLU
Rozumiemy, że Twoim najcenniejszym zasobem jest ziemia, i wiemy, że uzyskanie wysokiej wydajności nie może się odbywać kosztem uszkodzenia gleby. Uzasadniona jest reputacja CASE IH jako specjalisty w zakresie napędu gąsienicowego w maszynach o dużej mocy. Ciągniki CASE IH Quadtrac zyskały pozycję lidera wśród ciągników z wysokiego przedziału mocy pod względem trakcji, ograniczonego nacisku na podłoże oraz niewielkiej szerokości transportowej. Ten sam napęd jest obecnie dostępny dla przedniej osi kombajnów CASE IH Axial-Flow® 7230/8230/9230, sprawiając, że te trzy zalety są również osiągalne dla kombajnów. Do pracy na terenach górzystych i w wilgotnych warunkach w kombajnach Axial-Flow® serii 230 dostępna jest opcja napędzanej osi tylnej o dwóch prędkościach, natomiast czas przerw w pracy w trakcie przejazdów pomiędzy polami można skrócić dzięki prędkości jazdy po drodze do 30 km/h. 

 

WYJĄTKOWA PRECYZJA
ZAAWANSOWANE SYSTEMY CASE IH AFS® zajmują czołową pozycję w rolnictwie precyzyjnym od ponad dziesięciu lat, dając rolnikom możliwość kontrolowania całego cyklu produkcji roślinnej. Oferta narzędzi AFS® CASE IH obejmuje wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć powtarzalną dokładność do 2,5 cm, co zmniejsza liczbę zakładek na polu i obniża koszty środków chemicznych, maksymalizując potencjał plonów. 

 

MAKSYMALNIE DŁUGI CZAS PRACY, MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ
Kiedy masz przed sobą perspektywę całego dnia pracy podczas żniw, ostatnią rzeczą, której byś chciał, to maszyna wymagająca czasochłonnych czynności konserwacyjnych. Codzienne kontrole i regularne konserwacje są proste, jeżeli wybierzesz kombajn Axial-Flow® serii 230.
Jedną z idei leżących u podstaw konstrukcji każdego kombajnu CASE IH Axial-Flow® Efficient Power EP jest skracanie czasu konserwacji i kosztownych przestojów. Kombajny te posiadają mniejszą liczbę ruchomych części niż inne kombajny, co oznacza, że koszty ich eksploatacji są niższe. 

 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Krzysztof Surowiec Kierownik regionalny tel. 512 056 556 krzysztof.surowiec@kisiel.info
Paweł Białogoński Przedstawiciel Handlowy tel. 721 948 880 pawel.bialogonski@caseih.com.pl

Zostaw nam swój numer. Oddzwonimy!

powrót

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm

 • Case IH
 • Akpil
 • Dieci
 • Horsch
 • Joskin
 • Lemken
 • Pichon
 • Pronar
 • Steyr
 • Unia Grudziądz
 • Wielton
 • Zasław
 • Exprom Krośniewice
 • Krukowiak
 • Ursus